Горячие новости
2019-04-25 17:15:40
ВІТАННЯ З ВЕЛИКОДНЕМ!
2019-04-25 15:53:39
В рамках заходів до 33-х роковин Чорнобильської трагедії
2019-04-01 12:27:04
Роз_яснення Мінсоцполітики щодо заміни чорнобильських посвідчень
2019-03-29 09:48:49
ВІТАННЯ З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ ЛУКІЯНЧУКУ В.Ф.
2019-03-22 13:37:42
ВІТАННЯ З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ ЦИБУЛЬКУ М.П.

Поиск по сайту
По всему сайту
В разделе Новости
В разделе Архив

Сьогодні

Статей: 2342

ЗВЕРНЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ІНВАЛІДІВ „СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ УКРАЇНИ”

ДО ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОСТІ  УКРАЇНИ

 

14 січня 2011 року у Верховній Раді України зареєстровано за №7562 поданий Кабінетом Міністрів України проект Закону України „Про гарантії держави щодо виконання рішень суду”, який за оцінкою спільного засідання Центральних Рад Всеукраїнської громадської організації інвалідів „Союз Чорнобиль України” та Соціально-екологічної партії „Союз.Чорнобиль.Україна.” від 17 січня 2011 року є таким, що суперечить Конституції України, є антиконституційним, оскільки передбачає суттєве звуження обсягу компенсацій і пільг громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і суперечить чинному Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28 лютого 1991 року №796-ХІІ.
Зазначений законопроект реєстраційний №7562 від 14.01.2011 року наділяє Кабінет Міністрів України небаченим і непередбаченими Конституцією України або будь-яким іншим Законом України повноваженнями на свій розсуд визначати „розмір та порядок виплат” компенсацій і пільг чорнобильцям замість передбачених чинним Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” конкретних розмірів компенсацій і пільг чорнобильців у кратності або процентах від розмірів мінімальної пенсії за віком. Щоб кожен чорнобилець сам оцінив вищезазначене як правдиву інформацію, наводимо тексти з чинного Закону України та з зазначеного вище законопроекту дослівно з одного і того ж питання. Приклад:

  1. частина четверта статті 54 чинного Закону передбачає:

„В усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв’язок з Чорнобильської катастрофою, не можуть бути нижчими:
              по І групі інвалідності – 10 мінімальних пенсій за віком;
              по ІІ групі інвалідності - 8 мінімальних пенсій за віком;
              по ІІІ групі інвалідності - 6 мінімальних пенсій за віком;
              дітям-інвалідам – 3 мінімальні пенсії за віком.”

  1. а частина четверта статті 54 проекту Закону реєстраційний №7562 від 14.01.2011 року передбачає: „У всіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв’язок із Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими за розміри, встановлені Кабінетом Міністрів України”.

 На жаль, розмір звернення не дає можливості продовжувати таку порівняльну таблицю.
З огляду на зазначене зазіхання влади на оплачені авансом ще з 26 квітня 1986 року ціною здоров’я та життя багатьох чорнобильців передбачені Законом компенсації та пільги чорнобильців, спільним рішенням зазначених Центральних Рад від 17 січня 2011 року було визначено за необхідне провести о 10 годині ранку 16 лютого 2011 року Всеукраїнську акцію – пікетування Кабінету Міністрів України у Києві та одночасно по усіх обласних центрах України пікетування обласних державних адміністрацій з вимогою відкликання антиконституційного законопроекту „Про гарантії держави щодо виконання рішень суду” реєстраційний №7562 від 14.01.2011 року, негайного поліпшення медичного, житлового, пенсійного забезпечення чорнобильців, ветеранів, афганців.
В той час, коли у морозний день 16.02.11 року хворі чорнобильці (у кожного пошкоджена радіацією імунна, в першу чергу, система та інші системи, що не бажають визнавати лише МАГАТЕ та влада в Україні) гріли тіло та замерзлі ноги тупцюванням під стінами Кабміну на захист чинного чорнобильського Закону від антиконституційних зазіхань вищої влади України, на відстані декількох метрів від Кабміну Комітет Верховної Ради України з питань правосуддя, визнаний Головним з поміж інших 14-ти Комітетів Верховної Ради України при опрацюванні та розгляді цього законопроекту, де головою є Ківалов Сергій Васильович, не дочекавшись рішень інших 13-ти Комітетів Верховної Ради України по долі цього законопроекту, прийняв вороже для чорнобильців рішення – підтримати законопроект (голосували „За” – 12 членів Комітету, з них 8 – представники депутатської фракції Партії Регіонів, 3 – позафракційні, 1 – з блоку Литвина, а „Проти” проголосували – 8 членів Комітету). Цим рішенням Ківалов С.В. разом з іншими народними депутатами України проігнорували волю чорнобильців-пікетувальників. До речі, наш чорнобильський профільний Комітет Верховної Ради України – Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на чолі з Семиногою Анатолієм Івановичем одностайно стали на захист чорнобильців і прийняли одноголосне рішення – рекомендувати Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про відхилення проекту Закону України „Про гарантії держави щодо виконання рішень суду” реєстраційний №7562 від 14.01.2011 року і це рішення Комітету направити до Комітету з питань правосуддя.
Оце і є реальні обличчя Ківалова та Семиноги – хто проти нас, хто з нами, ми маємо знати „героїв” поіменно.
Та чорнобильці під стінами Кабміну 16.02.2011 року цього „розкладу” у стінах Верховної Ради України ще не знали, вони вели мирний діалог з віце-прем’єр-міністром України – міністром соціальної політики України Тігіпком С.Л., який намагався як з’ясувати вимоги пікетувальників, так і віднайти засоби реагування від Уряду України на ці вимоги. Тігіпко С.Л. повідомив пікетувальникам, зокрема, про те, що він особисто, і очолюване ним Міністерство до розробки згаданого законопроекту не причетні, а законопроект – це „плод” діяльності Міністерства юстиції України. Цей факт він підтвердив і 22 лютого 2011 року під час проведення наради зі 180 чорнобильцями – представниками Всеукраїнської громадської організації інвалідів „Союз Чорнобиль України” від усіх 27 регіонів України у Київському Будинку ветеранів.
На жаль, Тігіпко С.Л. заявив, що стосовно вимог чорнобильців негайно відкликати з Верховної Ради України зазначений законопроект №7562 від 14.01.2011 року  - це питання Кабінету Міністрів України і як воно буде вирішено, він сказати не може, і запропонував чорнобильцям створити декілька робочих комісій по відповідних питаннях чорнобильської проблематики та визначитися з кандидатурами до комісій.
Як показали наступні дні, Кабмін, як і інші найвищі гілки влади в Україні, до вищезазначених вимог чорнобильців від 16 лютого 2011 року не прислухались, Цей висновок підтверджує той факт, що Верховна Рада України внесла у Порядок денний на 15 березня 2011 року розгляд Сесією отого антиконституційного законопроекту Закону України реєстраційний №7562 від 14.01.2011 року, чим піднесла усім чорнобильцям „законодавчий подарунок” саме  напередодні Парламентських слухань з проблем подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, призначених на 16 березня 2011 року о 15 годині дня і напередодні об’явленої рішенням Президії Центральної Ради Всеукраїнської громадської організації інвалідів „Союз Чорнобиль України” від 25 лютого 2011 року Всеукраїнської протесаної акції – пікетування Кабінету Міністрів України (м. Київ, вул. М. Грушевського, 12/2) 16 березня 2011 року о 10 годині ранку, на яке запрошується кожний громадянин, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи. Головні вимоги пікетувальників 16 березня 2011 року:

  1. негайно відкликати антиконституційний законопроект реєстраційний №7562 від 14.012011 року „Про гарантій держави щодо виконання рішень суду”;
  2. негайно поліпшити медичне, житлове, пенсійне забезпечення чорнобильців;
  3. прийняття Загальнодержавної цільової соціальної програми ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на 2012 – 2022 р.р.

Тільки спільні дії чорнобильців можуть і здатні зупинити групове знущання над чорнобильцями і нашим основним Законом – Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28 лютого 1991 року №796-ХІІ в редакції до 28 грудня 2007 року. Чому саме в редакції до 28 грудня 2007 року ? Тому що саме в той день зусиллями народних депутатів України був прийнятий Закон України „Про Державний бюджет України на 2008 рік і внесення змін до деяких законодавчих актів України”, який в той же день підписав Президент України Ющенко В.А. Саме тим Законом було внесено зміни до більш як 100 (сто) Законів України, у тому числі і до нашого чорнобильського Закону, які за результатами наполегливої праці ВГОІ „Союз Чорнобиль України” і її членів та місцевих організацій по усій Україні призвели до Конституційного подання більш ніж 50 (п’ятдесят) народних депутатів України до Конституційного Суду України. Цей високий Суд своїм Рішенням від 22 травня 2008 року №10-рп/2008 визнав зазначені зміни такими, що суперечать  Конституції України, є антиконституційними і це тоді зберегло наш Закон у звісній мірі недоторканим.
Тому сьогодні завдання кожного чорнобильця, кожної чорнобильської громадської організації сказати дружньо і голосно „НІ !” згаданому вище законопроекту реєстраційний №7562 від 14.01.2011 року та написати про своє ставлення до цього законопроекту і про вимогу відкликати його з Верховної Ради України Голові Верховної Ради України Литвину В.М., голові Комітету Верховної Ради України з питань судової політики Ківалову С.В., кожному народному депутату України і до відповідної депутатської фракції у Верховній Раді України, за яких чорнобилець голосував та привів їх до Верховної Ради України і отримує сьогодні від своїх обранців отак у дяку напередодні 25-их роковин Чорнобильської катастрофи. Сумні роковини почнуть відмічати офіційно 20-23 квітня 201 року, зокрема зустріччю Президентів України, Російської Федерації, Республіки Білорусь та деяких інших держав. Але це буде „завтра”, а ми – чорнобильці маємо сказати своє слово владі України вже „сьогодні”, бо завтра буде запізно.
Зустрінемося на пікетуванні Кабінету Міністрів України 16.03.2011 року.

 

Президія ЦР ВГОІ
„Союз Чорнобиль України”

Статистика
Число посетителей сайта
Число просмотренных страниц
2019 Апрель
2299
69785

Медицинская помощь
2016-08-18 13:43:52
Лист Олівінського В.В.
2014-05-08 15:39:17
Лист Листраденкова П.С.
вх №213 від 07,05,2014
2014-05-08 15:37:41
Лист Арутюмова А.К.
вх № 214 від 07,05,2014
2014-03-07 17:31:50
Лист Жук Г.И.
2013-04-04 17:37:34
Лист Кияшко О.П.
вх 223 от 03,04,2013