Горячие новости
2019-04-25 17:15:40
ВІТАННЯ З ВЕЛИКОДНЕМ!
2019-04-25 15:53:39
В рамках заходів до 33-х роковин Чорнобильської трагедії
2019-04-01 12:27:04
Роз_яснення Мінсоцполітики щодо заміни чорнобильських посвідчень
2019-03-29 09:48:49
ВІТАННЯ З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ ЛУКІЯНЧУКУ В.Ф.
2019-03-22 13:37:42
ВІТАННЯ З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ ЦИБУЛЬКУ М.П.

Поиск по сайту
По всему сайту
В разделе Новости
В разделе Архив

Чорнобиль та Православ"я

Статей: 12

Виступ Андреєва Ю.Б. у радіопередачі "Благовіст"

Для Ю. Б. Андреєва

 

Шановний Юрію Борисовичу!

Вітаю Вас з вдалим, як на мене, виступом на хвилях Українського радіо. Порушена Вами разом з А. В. Нестеренком проблема є досить важливою для нашого суспільства. До того ж, це був Ваш дебют на таку широку аудиторію українською мовою. Вітаю! Сподіваюся на подальшу творчу співпрацю.

З глибокою до Вас повагою

                 ТАТАРЕНКО  Володимир Борисович.

 

Щодо розміщення тексту, який прозвучав в ефірі, на сайті очолюваної Вами організації. Пропоную такий варіант.

 

1 серпня 2010 року у радіопередачі “Благовіст”, що звучить на Першій програмі Національного радіо та на хвилях Всесвітньої служби Радіо Україна, взяли участь президент Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Юрій Андреєв та голова правління Бориспільського міськрайонного відділення цієї організації Анатолій Нестеренко. Подаємо повну розшифровку озвученого тексту.

ВЕДУЧИЙ ВОЛОДИМИР ТАТАРЕНКО: А зараз, шановні наші слухачі, звернемося до теми, про яку говориться небагато. Але яка з моральної точки зору є досить важливою для вивчення стану нашого з вами духовного середовища. Йдеться про храми Чорнобильської зони.
Понад двадцять чотири роки тому, в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року, на Чорнобильській атомній електростанції сталася аварія. Як згодом з‘ясувалося, вибух на четвертому реакторі ЧАЕС спричинив  найбільшу в історії людства техногенну катастрофу. Наступного ж дня з величезної території, прилеглої до Чорнобильської атомної,  почали вивозити жителів цих прекрасних мальовничих місць. У спорожнілих селах, де протягом століть жили люди, крім хат і  господарських будівель, залишилися й храми. Яка доля цих храмів нині, майже через чверть століття після Чорнобильської катастрофи?
Розповідають президент Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Юрій Андреєв та голова правління Бориспільського міськрайонного відділення цієї організації Анатолій Нестеренко.

АНДРЕЄВ: Справді, після відселення жителів з сіл, прилеглих до Чорнобильської атомної електростанції, декілька храмів осиротіли. Це Свято-Іллінський храм у місті Чорнобиль; Свято-Михайлівський храм в селі Красне, храм Воздвиження у селі Товстий Ліс, який згорів внаслідок лісової пожежі. А також в Чорнобильській зоні знаходились: храм святої Параскеви в селі Черевач; храм святого Миколая в селі Опачічі; храм на честь козацької ікони Божої Матері у селі Залісся; храм Різдва Богородиці в селі Шепеличі, які були в 30-і роки знищені безбожниками та переобладнані під клуби.

НЕСТЕРЕНКО: Нині єдиним на всю чорнобильську зону відчуження діючим храмом є красень-храм на честь святого Іллі. Він побудований  наприкінці ХІХ століття  на пожертвування прихожан. Основну частину пожертвування на будівництво храму склала частина Царя-визволителя Олександра ІІ, якому вдячні прихожани встановили пам׳ятник. Нині бюст Олександра ІІ зберігається у Свято-Іллінському храмі, який  розташований на Замковій горі у Чорнобилі.

АНДРЕЄВ: Після аварії наша організація «Союз Чорнобиль України» відновила цей храм, який став головним православним храмом для мільйонів чорнобильців. Був відремонтований дах, поновлені настінні розписи.
У цьому храмі є дві духовні чорнобильські святині – ікона “Чорнобильський Спас”, написана у 2003 році з благословення митрополита Київського і всієї України Блаженнійшого Володимира, та чудотворна ікона святого Миколая. Вона ще кінця Х
VІІ століття.

НЕСТЕРЕНКО: Ікона “Чорнобильський Спас” часто відвідує різні місцевості України. Ікону приймають як колишні чорнобильці – ліквідатори аварії, так і люди, які особисто в Чорнобилі не були, але які щиро бажають усіляких гараздів рятівникам людства від атомного лиха. По молитвах до Спасителя біля ікони “Чорнобильський Спас” уже зцілилися сотні людей. Йдеться про онкохвороби, паралічі, захворювання серця та шкіри. Минулого року ікона “Чорнобильський Спас” побувала і у нас, у Борисполі. Помолитися перед нею приходило багато жителів як самого Борисполя, так і навколишніх сіл.

АНДРЕЄВ: Щодо Свято-Іллінського храму в Чорнобилі, то його відвідують тисячі паломників не лише з України, а й з Росії, Білорусії, Молдови, Казахстану та інших держав. Іноземні делегації, які відвідують Чорнобиль, також обов‘язково заходять до храму святого Іллі. При храмі зараз  відроджується музей Чорнобиля. Ми вважаємо, що з відродженням Чорнобильського храму повинна відродитися загалом вся чорнобильська земля.

ВЕДУЧИЙ ВОЛОДИМИР ТАТАРЕНКО:Протягом років, що минули від часу трагедії, у пресі неодноразово з‘являлися повідомлення про те, що з храмів чорнобильської зони деякі любителі старовини та екзотики вивозили ікони. І не для того, щоб щиро перед ними молитися, а з банальною метою наживи. Деяких із цих людей було затримано. І за такі протиправні дії покарано. А якою є ситуація зараз?

АНДРЕЄВ: Частина ікон повернута храмам. Що характерно, немало вивезених колись ікон повертають колишні офіцери, які в ті складні часи несли там службу. Чомусь вони ці ікони протягом багатьох років зберігали у себе вдома. А тепер, мабуть, їм стало страшно перед Богом за своє тодішнє святотатство. І вони намагаються таким чином очистити свою душу за порушення заповіді Божої “Не вкради”.

НЕСТЕРЕНКО: У перші чорнобильські дні було затримано кілька осіб, які намагалися вивезти духовні раритети. Один з таких любителів старовини намагався вивезти “Псалтир”, надрукований ще першодрукарем Федоровим у Львові. З Іллінського храму Чорнобиля ікони не вивозилися. Храм опечатали і охороняли. А от інші храми фактично були  розграбовані. Частину церковної утварі було знайдено і розміщено в одному з приміщень у місті Чорнобилі. Там було складено кілька тонн церковних речей – ікон
і церковних книг.

АНДРЕЄВ: А в один із днів (уже при незалежності України) все це вночі було вивезено з приміщення Служби безпеки України, що в місті Чорнобиль. Сигналізація нібито не спрацювала. Звичайно, що без перепусток
і огляду повна вантажна машина звідси виїхати не могла. Тому ті, хто це санкціонував і безпосередньо робив, не тільки зробили страшний злочин,
не просто крадіжку. Вони вчинили гріх, величезний гріх перед Богом. Вони не усвідомлюють, що Бог бачить все. І рано чи пізно за це злодіяння вони обов‘язково будуть покарані. Хотілось би, щоб вони усвідомили, що вчинили недобре, розкаялися, і повернули награбоване. Бог їм суддя.

ВЕДУЧИЙ ВОЛОДИМИР ТАТАРЕНКО:  Участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, душевні та фізичні переживання
і страждання, пов‘язані насамперед з погіршенням і навіть втратою здоров‘я, спонукали багатьох ліквідаторів повернутися лицем і душею до віри в Бога. До віри не показної, а щирої, сердечної, справжньої. Коли життя ставить людину перед фактом, що все на землі, у тому числі й життя людське, залежить не від сильних світу цього, не від наявності великих сум грошей,
не від зв‘язків та знайомств у високих кабінетах, а від Бога. 

АНДРЕЄВ: Перший час я сам не міг зрозуміти: чому і як ми залишилися живими? Адже дози, які ми одержали, фактично несумісні з життям. Правду кажучи, ніхто з нас не вірив, що ми зуміємо ліквідувати аварію. З роками лише прийшло прозріння, що Чорнобильська аварія - це не покарання,
а випробув
ання від Бога. І саме Бог дав нам сили цю аварію ліквідувати.

НЕСТЕРЕНКО: Зараз практично в кожній області України є храми, присвячені героям-чорнобильцям. У цих храмах відбувається багато чудес Господніх. Це викликає у багатьох душевний трепет. Не страх. А саме душевні потрясіння, які роблять людей духовно зрячими. 

ВЕДУЧИЙ ВОЛОДИМИР ТАТАРЕНКО: Шановні Юрію Борисовичу та Анатолію Васильовичу. Користуючись нагодою виступу по Українському радіо, що б Ви хотіли побажати своїм колегам-чорнобильцям?

НЕСТЕРЕНКО: Звичайно ж, насамперед, здоров‘я. Бажаю всім учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС міцності духа, витримки і Божого благословіння.

АНДРЕЄВ: Ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС є людьми мужніми. Про них Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Володимир сказав словами із «Нагорної Проповіді»: «Блаженні миротворці, ібо будуть наречені Синами Божими».
Вони чисті перед Богом.
Бажаю вам, дорогі  побратими, здоров‘я і духовної міцності. Нехай береже нас Господь! 

ВЕДУЧИЙ ВОЛОДИМИР ТАТАРЕНКО: Це були президент Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Юрій Андреєв та голова правління Бориспільського міськрайонного відділення цієї організації Анатолій Нестеренко.

 

Статистика
Число посетителей сайта
Число просмотренных страниц
2019 Апрель
2309
69813

Медицинская помощь
2016-08-18 13:43:52
Лист Олівінського В.В.
2014-05-08 15:39:17
Лист Листраденкова П.С.
вх №213 від 07,05,2014
2014-05-08 15:37:41
Лист Арутюмова А.К.
вх № 214 від 07,05,2014
2014-03-07 17:31:50
Лист Жук Г.И.
2013-04-04 17:37:34
Лист Кияшко О.П.
вх 223 от 03,04,2013